Kategorie
Pielęgnacja Uroda

Pielęgnacja skóry – od czego zacząć?

Nie od dziś wiadomo, iż pielęgnacja skóry jest jednym z nierozłącznych elementów w życiu kobiety.

W jakim wieku należy zacząć dbać o swoją skórę? Otóż, pojęcie wieku nie ma większego znaczenia, co nie oznacza, że ​​skóra oczywiście nie zmienia się na różnych etapach naszego życia i może to służyć jako przewodnik w obliczu rynku kosmetycznego i uwzględni niektóre zasoby w naszych procedurach. Stan naszej skóry zależy od wielu czynników, nie zależy wyłącznie od wieku więc jeśli zaczęłaś dbać o swoją skórę, to bardzo dobrze ponieważ każda chwila jest odpowiednia.

Podstawowa pielęgnacja skóry

Dla mnie dość istotną sprawą nie jest używanie wielu i bardzo drogich produktów, ale przestrzeganie rutyny, która zawiera produkty, których potrzebuje moja skóra. Kupowanie najnowszej wersji kosmetycznej, tylko dlatego, że w reklamach nas zapewniają, że to jest prawdziwy hit, którego do tej pory nie było na rynku jest bezużyteczne. Natomiast oczyszczanie skóry, nawilżanie i używanie ochrony przeciwsłonecznej, owszem.

Dlaczego warto oczyszczać skórę?

Oczyść skórę rano i wieczorem, bez względu na to, czy się myjemy, czy nie. Dobra higiena jest początkiem dobrej rutyny, z dwoma codziennymi czyszczeniami to więcej niż wystarczająco. Dla każdej z nas może to znaczyć coś innego ponieważ każda z nas może mieć inny rodzaj skóry i inne potrzeby. Pamiętajmy, że zbyt wiele to też niedobrze. Dlatego tak ważne jest dostosowanie pielęgnacji do potrzeb swojej skóry.

Czyszczenie rano pomaga usunąć nadmiar sebum wytwarzanego w nocy, podczas gdy w nocy usuwasz brud nagromadzony w ciągu dnia, biorąc pod uwagę ilość czynników zewnętrznych, na które jesteśmy narażeni. Bardzo ważny jest również wybór środka czyszczącego i sposób jego stosowania. Nasza skóra jest pokryta płaszczem hydrolipidowym, którego równowaga jest kluczem do utrzymania zdrowej skóry. Używanie zbyt agresywnego środka czyszczącego lub nawet niektórych urządzeń czyszczących może spowodować zmianę naszej skóry i brak wystarczającej zdolności do regeneracji.

Ochrona przed słońcem

Używanie ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza w okresie letnim jest jedną z najważniejszych rutyn jaką stosuję już od bardzo długiego czasu. W dzisiejszych czasach taką ochronę mamy zapewnioną nawet w podkładach do twarzy. Mówiąc o powyższej ochronie, nie mam na myśli tylko raka skóry ale także pamiętajmy, że słońce jest głównym czynnikiem przedwczesnego starzenia się skóry. W drogeriach dostępny jest szereg kosmetyków, dzięki którym możemy mieć wspaniałą i naturalną opaleniznę więc dlaczego z tego nie skorzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *