Kategorie
Lifestyle Uroda

Organizacja kosmetyków w kilku łatwych krokach

Dlaczego organizacja kosmetyków ułatwi Ci życie? Kiedy lubisz kosmetyki i makijaż jak wiele kobiet, łazienka staje się chaotycznym i niezorganizowanym miejscem. Nadchodzi czas, kiedy tracisz kontakt z środkami czyszczącymi, wodami micelarnymi, tonikami, kremami na dzień i na noc, perfumami, pędzlami, paletami do makijażu, pomadkami i lakierami do paznokci, które masz wokół i nie wiesz gdzie umieścić wszystko. Co gorsza, znalezienie konkretnego produktu może stać się prawdziwym wyzwaniem. Oto kilka trików, które mogą ułatwić Ci w organizacji Twoich kosmetyków.

Organizacja – ważne i ważniejsze

O wiele łatwiej będzie maksymalnie wykorzystać Twoje kosmetyki, jeśli masz je w zasięgu wzroku. W pierwszej kolejności ustaw kosmetyki, które używasz każdego dnia. Dodatkowo posegreguj w inne miejsca osobno, kosmetyki do pielęgnacji i do makijażu. W ten sposób zwiększysz o połowę szanse, że uda Ci się znaleźć produkt, który w danej chwili potrzebujesz. Jeżeli nie malujesz się w łazience to nie ma sensu trzymania kosmetyków do makijażu w tym pomieszczeniu. W ten sposób zorganizujesz sobie o wiele więcej przestrzeni na inne produkty.

Organizuj makijaż w przezroczystych pojemnikach

Organizator na kosmetykiŚwiat makijażu jest złożony, dopóki nie powie się wystarczająco dużo. Bazy, korektory, kompaktowe pudry, rozświetlacze, palety do makijażu i wiele innych. Zdecydowanie polecam przezroczyste organizatory na kosmetyki, które mi się sprawdzają idealnie. Można je zakupić w różnych wielkościach i posegregować w środku kosmetyki tak, aby łatwiej można było znaleźć dany produkt. Są wynalazkiem, który sprawi, że będziesz tracić znacznie mniej czasu, na poranny makijaż np. przed pójściem do pracy. Można osobny zastosować na lakiery do paznokci czy pędzle do makijaży, to wszystko już zależy od Ciebie, w jaki sposób sobie to zorganizujesz.

Sprawdź daty ważności

Bardzo często zdarza się, że kosmetyki, które używamy bardzo rzadko, tracą termin ważności. Na co dzień nie mamy czasu aby się zagłębiać czy dany cień do powiek czy szminka posiada termin przydatny do użycia. Zrób od czasu do czasu selekcję, swoich wszystkich kosmetyków i zobaczysz, że znajdziesz kilka produktów, które zdecydowanie trzeba wyrzucić a tym sposobem zwolnisz miejsce na inne z ważną datą ważności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *