Kategorie
Pielęgnacja Uroda

Olej rycynowy w pielęgnacji – czy warto?

Olej rycynowy to produkt dostępny w aptekach i można go kupić dosłownie za kilka złotych. Czy wiedzieliście, że posiada również kilka zastosować w kosmetyce?

Olej rycynowy na włosy

Każda z Nas naraża swoje włosy na czynniki, które powodują, że tracą swoją dobrą kondycję, stają się przesuszone lub po prostu zaczynają wypadać. Suszenie, prostowanie, farbowanie czy wysoka temperatura – to wszystko sprawia, że włosy są pozbawione blasku i najzwyczajniej są suche. Oczywiście w dzisiejszych czasach w drogeriach jest mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji włosów, które możemy dostać od ręki. Bez wątpienia co najmniej połowa z nich jest skuteczna ale dlaczego nie spróbować czegoś naturalnego?

Fajnym rozwiązaniem jest wmasowanie w skórę głowy przed umyciem głowy olejku rycynowego i pozostawienie tak na godzinę. Nasze cebulki odżyją i będą nam za to wdzięczne. Dodatkowym rozwiązaniem jest zrobienie domowej maski, która również może się świetnie sprawdzić na włosach. Wystarczy go zmieszać z oliwką do włosów lub naftą kosmetyczną i pozostawić na chwilę. Olej rycynowy sprawdza się także na końcówki włosów, które można nim zwilżyć. Oczywiście te wszystkie zabiegi należy wykonywać regularnie, w określonych odstępach czasowych (np. raz w tygodniu).

Olej rycynowy na paznokcie

Olej rycynowy sprawdza się również w pielęgnacji paznokci. Wiele z nas ma problem z rozdwajającymi się końcówkami, nie może zapuścić paznokci ponieważ się zaraz łamią. Na pomoc tu może przyjść olejek rycynowy. Wystarczy chwilę pomoczyć końcówki palców w rozgrzanym olejku i po zabiegu na pół godziny włożyć bawełniane rękawiczki. Czynność należy regularnie powtarzać.

Olej rycynowy na brwi i rzęsy

Warto również pamiętać o zastosowaniu tego produktu na brwi i rzęsy. Bardzo często produkty sprzedawane w sklepach, które mają odżywiać brwi i rzęsty, uczulają. Czy nie lepiej spróbować czegoś naturalnego? Wystarczy nałożyć produkt na umytą szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs i delikatnie zwilżyć brwi i rzęsy. W przypadku rzęs, nie można przesadzić z ilością aby produkt nie dostał się do oczu. Zabieg najlepiej wykonać wieczorem i zostawić na noc, każdego dnia. Systematyczność jest ważna. Do zabiegu na brwi możemy użyć również naszych własnych palców. Wystarczy nanieść na niewielką ilość olejku i wmasować w brwi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *