Kategorie
Pielęgnacja Uroda

Kilka wskazówek dotyczących domowej pielęgnacji włosów

Każda z nas chce mieć piękne i lśniące włosy. Na zdrowy wygląd włosów wpływa wiele czynników tj. dieta, stan zdrowia, ale także odpowiednia pielęgnacja. Jak o nie dbać na co dzień, by były piękne i zdrowe? Czy pielęgnacja włosów jest ważna? Zacznijmy może od początku.

Dlaczego nasze włosy są uszkodzone?

Nieodpowiednia dieta szkodzi nie tylko naszemu zdrowiu, ale także naszym włosom.
Nadmierne farbowanie lub farbowanie nieodpowiednimi produktami mogą mieć fatalny wpływ na kondycje naszych włosów. Nie zaleca się farbowania częściej niż raz w miesiącu.
W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wysokiej jakości sprzęty do włosów (lokówki, suszarki, prostownice). Jednak pomimo zapewnień ze strony producenta, nadmierne korzystanie z lokówki czy prostownicy, może wysuszać nasze włosy.

W okresie wakacyjnym, ważne aby chronić włosy przed słońcem. Tak, nasze włosy są tak samo narażone na promienie słoneczne jak nasza skóra. Używając produktów złej jakości razem w pakiecie ze słońcem, po sezonie letnim możemy mieć niemiłą niespodziankę na naszej głowie. Dlatego lepiej wybrać produkty lepszej jakości, które nie uszkadzają włosów.
Dodatkowe przyczyny to np. zmiany hormonalne, w takich przypadkach możemy stracić dużo włosów, na przykład po ciąży. Nasze włosy nie będą nam również wdzięczne przy radykalnej diecie.

Domowa podstawowa pielęgnacja włosów

Wszystkie problemy z włosami można pokonać kilkoma małymi sztuczkami. Olej migdałowy na rozdwojone końcówki. Ten produkt możemy dostać w aptekach, perfumerii, a nawet supermarketach. Musimy tylko umyć włosy, nałożyć na nasze ręce 4 krople oleju i rozprowadzić je na włosach. Pomoże ci nie tylko w rozdwajaniu końcówek, ale także doskonale nawilży.

Aloes i pomarańcza, aby wyeliminować tłuszcz. Musimy tylko wymieszać trochę soku pomarańczowego z żelem Aloe Vera. Podgrzewamy w rondlu, a gdy widzimy, że robi się bardzo gęsty, dodajemy trochę wody. Później wystarczy zastosować z odpowiednim masażem głowy i gotowe.

Doskonałym, tanim sposobem jest także olej kokosowy. Wystarczy nałożyć niewielką ilość i wmasować we włosy godzinę przed myciem włosów. Pozostawić i spłukać. Dobrze też zaopatrzyć się w czepek, który jeszcze bardziej wzmocni działanie produktu.
A ostatnią z naszych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów jest wyeliminowanie suchości włosów. W przypadku tej sztuczki należy wymieszać puree z awokado z 2 łyżkami miodu, aż powstanie rodzaj papki. Domowa maseczka działa kojąco i nawilżająco na naszego włosy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *