Kategorie
Uroda

Jak zmniejszyć ból podczas depilacji?

Korzystanie z depilatora może być niezwykle bolesne. Podobnie jak woskowanie, depilator usuwa włosy, wyciągając jednocześnie wiele włosów z ich korzeni. Tolerancja na ból różni się w zależności od osoby. Dla osób o wrażliwej skórze użycie depilatora po raz pierwszy może być przerażającym i bolesnym przeżyciem. Ale nie musi tak być. Jak zmniejszyć ból podczas depilacji? Oto kilka sposobów.

Przy pewnym planowaniu ból depilacyjny można zmniejszyć. Korzystając z poniższych wskazówek, możesz sprawić, aby depilacja była równie łatwa i o wiele mniej bezbolesna jak zwykłe golenie.

Gorący prysznic przed depilacją

Gorąca kąpiel lub prysznic bardzo pomaga złagodzić ból podczas depilacji. Para i ciepło wody zmiękczają włosy, a pory otwierają się, dzięki czemu łatwiej je usunąć. Na rynku dostępne są również depilatory, których można używać pod prysznicem więc można zastosować zabieg już w trakcie.

Ochłodź obszar wcześniej

A teraz coś zupełnie odwrotnego ale równie skutecznego. Każda z nas może inaczej reaguje na ból i jeżeli powyższa wskazówka nie jest dla Ciebie skuteczna to możesz spróbować terapii chłodzenia. Jest to efekt zupełnie odwrotny niż w przypadku gorącego prysznica. Pory zamykają się, ale zimno znieczula obszar. Wystarczy nałożyć na miejsce depilowane trochę lodu lub podkładki żelowej, którą można włożyć do lodówki i to wszystko.

Napnij skórę podczas depilacji

Ta metoda nie tyle zmniejszy ból ale o wiele skróci tortury ponieważ szybciej wydepilujesz konkretną okolicę. Sprawdza się doskonale w przypadku okolic miękkich takich jak na przykład pachy. Upewnij się, że depilator ma płaską, ciasną powierzchnię skóry do przesuwania się, aby mógł wychwycić tyle włosów za każdym razem. Przeciągnij przez napiętą skórę w tych miejscach. Mniej przeciągnięć przez skórę oznacza mniej bólu.

Depilacja dla początkujących

Jeżeli wiesz, że nie jesteś odporna na ból to spróbuj depilacji małymi kroczkami. Nie czekaj aż włosy bardzo odrosną tylko wydepiluj je wcześniej. Tym sposobem wyrwiesz tylko połowę a za kilka dni powtórz zabieg. Dzięki temu ból będzie mniejszy i powoli będziesz w stanie się do niego przyzwyczaić.

Depiluj zaraz po miesiączce

Depilowanie boli bardziej podczas krwawienia miesiączkowego. W badaniach udowodniono, że ciało kobiety jest najmniej wrażliwe na ból zewnętrzny w ciągu 3 lub 4 dni po, a najbardziej wrażliwe tuż przed miesiączką. Jeśli tak to depilacja będzie mniej bolesna zaraz po miesiączce. Dlaczego tego nie wykorzystać? Jeśli masz okresowe lub regularne miesiączki, depilacja w następnym okresie lub w późniejszych dniach może być łatwiejsza.

Nie zapominaj, że natychmiast po depilacji opalanie się lub złuszczanie skóry nie jest dobre, ponieważ jest ona bardzo wrażliwa i może powodować podrażnienia. Wystarczy dobry balsam lub krem do ciała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *