Kategorie
Lifestyle Porady

Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

Jednym z najczęściej używanych akcesoriów mody są okulary przeciwsłoneczne, ponieważ oprócz unikania słońca są bardzo eleganckie i stanowią jeden z elementów naszej stylizacji. Bardzo często kupujemy okulary z odpowiednimi filtrami aby mogły chronić nasze oczy więc wiąże się to również z kosztami. Dlatego ważne aby ten zakup posłużył nam nie tylko przez jeden sezon.

Lato to pora roku, kiedy najczęściej używamy naszych okularów przeciwsłonecznych. Dlatego jest to także czas, w którym się brudzą lub zużywają. Czasami jest praktycznie niemożliwe, aby nie pozostawiać na nich odcisków palców i innych znaków. Podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami, jak utrzymać nasze okulary w idealnym stanie i uniknąć konieczności kupowania nowych każdego roku.

Noś ze sobą etui

Coś, co bardzo szkodzi okularom przeciwsłonecznym, to woda na plaży i piasek. Dlatego unikaj ich czyszczenia na plaży i sprawdź czy piasek nie dostał się do etui. Tym sposobem unikniesz zarysować, które mogłyby powstać przy późniejszym czyszczeniu wraz z piaskiem.

Pamiętaj aby trzymać okulary przeciwsłoneczne w etui, ponieważ jeśli spadną to będą dobrze chronione. Nie wrzucaj ich luzem również do torebki ponieważ po kilku godzinach możesz wyciągnąć swoje okulary nie tylko porysowane ale również połamane a tego byś nie chciała. Zawsze po użyciu wkładaj do etui a jak będziesz robić to regularnie to wejdzie ci to w nawyk a okulary posłużą Ci na długo.

Wyczyść ściereczką

Jeśli potrzebujesz tylko szybkiego czyszczenia, najlepiej użyć czystej ściereczki z mikrofibry. Można użyć także specjalnego środka czyszczącego albo po prostu wyczyścić na sucho. Jeśli nie mamy ściereczki z mikrofibry, możesz użyć czystej bawełnianej szmatki. Na rynku dostępne są również specjalne mokre, jednorazowe ściereczki do okularów, które również się sprawdzają. Można dostać je najczęściej w salonach optycznych.

Umyj soczewki mydłem i wodą

Inną opcją może być mycie soczewek mydłem i wodą. W takim przypadku upewnij się, że woda jest ciepła w dotyku, ponieważ jeśli jest zbyt gorąca, może uszkodzić soczewki. Zanim umieścisz kroplę mydła po każdej stronie soczewek i delikatnie pocieraj palcem wskazującym i kciukiem okrężnymi ruchami.

Następnie należy przepłukać soczewki, aby usunąć mydło, pozwalając na spływanie po nich wody. Uważaj w tym czasie, aby nie pocierać palcami, na soczewkach pojawią się ślady i plamy. Na koniec pozwól soczewkom wyschnąć w powietrzu. Jeśli to możliwe, unikaj suszenia wody ręcznikami papierowymi lub ściereczkami. W tym przypadku najlepiej byłoby użyć poprzedniej ściereczki z mikrofibry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *