Kategorie
Ciekawostki Lifestyle Podróże

Co spakować na weekend?

Każdy z nas uwielbia wyjeżdżać na wakacje. Najczęściej są to krótkie wypady na weekend. Często pakujemy się na ostatnią chwilę i przed to łatwo można o czymś najzwyczajniej zapomnieć. Ja zwykle przygotowuję sobie wcześniej listę rzeczy, które muszę zabrać i spakować do walizki. Jednak wyjazdy weekendowe nie zawsze są organizowane z dużym wyprzedzeniem. Dlatego warto zapamiętać listę podstawowych rzeczy, które zawsze trzeba umieścić w swojej torbie. A zatem co należy spakować na weekend?

Dokumenty

Obowiązkowe i najważniejsze „MUST HAVE” to oczywiście dokumenty, bez których się nie ruszam. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wyjazd zagraniczny, to jest pierwsza rzecz, o której pamiętam i wkładam do torby. Kolejną są oczywiście bilety, które podobnie jak dowód osobisty czy legitymacja studencka są bardzo ważne. Legitymacja studencka upoważnia do wielu zniżek więc warto o niej pamiętać.

Leki

Pamiętajmy o naszym zdrowiu. Jeżeli jesteśmy w trakcie brania jakichkolwiek leków to należy o nich pamiętać. To nie znaczy, że w innym mieście nie można ich kupić ale po co sobie na urlopie zaprzątać głowę i tracić cenny czas na szukanie najbliżej apteki. Podręczna mała apteczka jest zawsze cenna na wszelki wypadek.

Kosmetyki

Tutaj stawiam raczej na minimalizm i zawsze stosuję zasadę bagażu podręcznego do samolotu. Jeżeli lecę samolotem to jest to oczywiste że przelewam kosmetyki w płynie do pojemników 100ml. Aczkolwiek stosuję tę zasadę również w podróżach samochodem lub pociągiem. Podobnie planuję z kosmetykami do makijażu i zabieram tylko te bez których nie mogę się obejść:).

Ubrania

W przypadku ubrań to wszystko zależy od pogody, którą zawsze wcześniej sprawdzam. Oczywiście nie potrzebuję kilku par spodni, sukienek czy butów w momencie, kiedy wyjeżdżam na weekend. Staram się na każdy dzień zaplanować swoją stylizację i dzięki temu ograniczam się do minimum. Zazwyczaj stawiam na wygodę, ale to wszystko zależy w jakie miejsce wyjeżdżam i co planuję robić. Zatem ten punkt test dobrze przemyślany aby nie zabierać zbędnego bagażu.

Pozostałe rzeczy

To już zależy od upodobań. Ja zawsze potrzebuję mieć coś do włosów i zwykle jest to prostownica lub lokówka. Nie możemy zapomnieć oczywiście o ładowarce do telefonu, chyba że chcemy się odłączyć od świata na te kilka dni:). Aczkolwiek telefon nie służy tylko to surfowania po internecie więc ważne, aby był na wszelki wypadek. Ja nie zawsze zabieram ze sobą aparat fotograficzny więc często wykorzystuję ten, który mam w telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *