Kategorie
Ciekawe miejsca Podróże

8 porad na co zwrócić uwagę jadąc do Paryża

Paryż (Francja) jest miastem do którego przynajmniej raz w życiu trzeba pojechać. Stolica Francji jest inspirującym materiałem na książki i filmy oraz jednym z ulubionych miejsc wielu podróżników. Każda z dzielnic to nowy świat do odkrycia. Od malowniczych domków w Montmartre po majestat wieży Eiffla, poprzez kawiarnie, ogrody i pałace. Chciałam się z Wami podzielić na co zwracałam uwagę przed wyjazdem do tego wspaniałego miasta.

Zarezerwuj nocleg z wyprzedzeniem

Paryż przyjmuje miliony odwiedzających rocznie i jest jednym z najbardziej popularnych miast na świecie. I choć oferta hoteli jest bardzo szeroka, znalezienie zakwaterowania w dobrej cenie i fajnym standardzie nie jest łatwe a przede wszystkich trzeba to zrobić z dużym wyprzedzeniem.

Zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem

Jak można się domyśleć wiele atrakcji w Paryżu ma bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego jedną z najlepszych wskazówek dotyczących podróży do Paryża, jaką mogę Wam przekazać, jest wcześniejsza rezerwacja biletów na atrakcje, które zamierzacie odwiedzić. W ten sposób zaoszczędzicie czas na staniu w długich kolejkach. Ale pamiętajcie, że nie wszystko w Paryżu jest płatne. To miasto ma setki bezpłatnych alternatyw, które również warto zobaczyć.

Zapoznaj się z transportem publicznym

Paryż to miasto z doskonałą siecią transportową, co znacznie ułatwi wizytę i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Metro jest dość dobrze rozbudowane i przejrzyste. Dodatkowo możemy skorzystać z pociągów, autobusów i tramwai. Warto jednak zapoznać się wcześniej jak dotrzeć do poszczególnych miejsc, które Was interesują. W ten sposób zaoszczędzicie czas, które można wykorzystać na inne przyjemności.

paryż francja

Naucz się francuskiego

Nie musicie być nauczycielami języka, aby pojechać do Paryża. Warto jednak zapoznać się z niektórymi słowami i zwrotami w języku francuskim, które mogą Wam się przydać. Przekonacie się, że paryżanie chętniej Wam pomogą, jeśli przynajmniej spróbujecie porozumieć się z nimi w ich języku.

Zwróć uwagę na swój portfel w metrze

Podczas gdy metro jest najlepszym sposobem do poruszania się po mieście i jest w dużej mierze bezpieczne, powinniście być świadomy swoich rzeczy. Obecność kieszonkowców w paryskim metrze jest już znana. I jeśli nie chcecie spędzać Waszego wolnego czasu, zgłaszając utratę rzeczy osobistych, zalecam dużą ostrożność. Po prostu pamiętajcie, gdzie są Wasze rzeczy, trzymając plecak lub torebkę blisko siebie, dzięki temu unikniecie zbędnego kłopotu.

Noś wygodne buty

Jak oczywiście wiadomo, Paryż do stolica mody i chcemy fajnie się prezentować nawet jak pojedziemy w to magiczne miejsce tylko na weekend. Jedną z najlepszych i bardzo popularnych atrakcji w stolicy Francji jest spacer paryskimi ulicami. A jak rozpoczniecie wędrówkę to prawdopodobnie nie będziecie mogli przestać. Podczas mojej wizyty w Paryżu wyszliśmy o 9 rano i szliśmy cały dzień, aż wróciliśmy do naszego hotelu dopiero o 10 wieczorem. Dlatego nie mam lepszej porady na podróż do Paryża niż noszenie wygodnych butów. Naprawdę to docenicie po kilku przecznicach.

Znajdź prawdziwe paryskie jedzenie

Paryż to miasto z którego pochodzą znane potrawy i szefowie kuchni. Paryżanie uwielbiają swoją kuchnię i uwielbiają dzielić się nią z odwiedzającymi. Dlatego żadna wizyta w Paryżu nie jest kompletna bez dobrego posiłku.

Poznaj paryskie dzielnice

Jak każde duże miasto, Paryż to nie tylko jego centrum. Paryskie dzielnice urzekają swoją oryginalnością i elegancją. Od artystycznej dzielnicy Montmartre, po okazałą Saint-Germain, poprzez uniwersytecką atmosferę Dzielnicy Łacińskiej i romantyczne ulice Le Marais. Nie spieszcie się, aby odkryć każdą z nich. Zapewniam, że pod koniec wizyty będziecie już mieć swoją ulubioną:).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *