Kategorie
Lifestyle Porady

5 sztuczek jak posprzątać swoją szafę

Ile razy w swoim życiu po otworzeniu swojej szafy wykrzyczałaś – Nie mam się w co ubrać! Sama nie raz wypowiedziałam to magiczne zdanie:). Dlatego postanowiłam się z Wami podzielić o kilku moich sztuczkach jak posprzątać szafę aby była bardziej funkcjonalna.

1. Wykorzystaj wolną chwilę w weekend, aby pomyśleć o strojach, które będziesz nosić w przyszłym tygodniu. To nie zmarnuje Twojego czasu rano lub wieczorem na myślenie o tym, co będziesz nosić. Skorzystaj z okazji i poznaj nowe kombinacje swoich stylizacji.

2. Uporządkuj swoją szafę według kolorów i rodzaju rękawa. Zaoszczędzisz czas i na pierwszy rzut oka dowiesz się, jakie masz ubrania.

3. Zawieś wszystkie wieszaki po tej samej stronie. Za każdym razem, gdy zawiesisz używany element, odwróć go. W ten sposób dowiesz się, jakie ubrania naprawdę nosisz i jakie ubrania zostały rozwieszone nieużywane. Nie ma sensu trzymać ciuchów, w których nie chodzimy. Zawsze możesz oddać je potrzebującym albo jeżeli uważasz, że w przyszłości Ci się ta rzecz jeszcze przyda to spakuj do pudła i odstaw np. w piwnicy.

4. Ile razy łapiemy się na tym, że zakładamy pierwszą lepszą rzecz z wierzchu, która leży w szafie? Warto świeżo uprane rzeczy odkładać pod spod tych, które ostatnio nie zakładaliśmy. W ten sposób unikniesz zakładania tego samego i przykładowo jeśli mamy na przykład trzy niebieskie koszulki, istnieje tendencja, aby zawsze brać pierwszą zamiast schodzić do drugiej lub trzeciej.

5. Pamiętaj, porządek to podstawa! Ciężko będzie Ci cokolwiek znaleźć przy zwisających rękawach z każdej pułki. Poza tym, jak rzeczy będą poukładane to szafa będzie o wiele bardziej przejrzysta i szybciej znajdziesz konkretną rzecz.

Jak widać, są to bardzo łatwe sztuczki jak posprzątać szafę. Wystarczy, że zastosujesz niektóre z tych punktów i po pierwsze zaoszczędzić czas a przede wszystkim przygotowywanie się do wyjścia sprawi Ci więcej przyjemności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *